Strona główna » Liceum » Język polski » Inne


Felieton: O programachPoprzednia praca: Dziennik
Następna praca: Historia skarbu na podstawie "Szatana z siódmej klasy". (1)Treść: Programy
Zacznę od telewizji. Pewnie jestem nietypowy, ale kiedy słyszę "Zostańcie z nami!" to od razu przełączam telewizor na inny kanał, podobnie jest z reklamami biedronki, gdy widzę taką reklamę, to myślę, że mnie szlak zaraz trafi. Nie lubię programów dla kretynów, którym trzeba mówić, co mają robić. Taka osoba nawet, jeżeli program mu się podoba, gotów jest przełączyć na inny. Dopiero jak mu się powie, ze ma zostać, to zostaje. Ogląda taki ktoś film - komedię i nie zdaje sobie sprawy
z tego, że może - a nawet w niektórych sytuacjach powinien - się śmiać i trzeba mu puszczać śmiech
z playbacku - wtedy wie. Na początku także kretyniałem i śmiałem się na rozkaz, zostawałem, tak jak mi kazali. Chcę oglądać rzeczywistość taką, jaka jest. Można oczywiście patrzeć na nią bez pomocy telewizji - wtedy jest szara, jak obywatel. I taką najczęściej oglądam.
Program to rzecz ważna. Inne programy to nic wobec kłopotów, jakie sprawiają prawdziwe programy. Prawdziwe, czyli komputerowe. Tu się dopiero cuda dzieją.
Dostałem kiedyś coś, co się nazywało Windows 95, wraz z komputerem. Piękny program. Mam go do dziś. Tylko dziw bierze, że przy tej ilości błędów, które zawiera, w ogóle działa. Pierwszym postanowieniem, jakie zrobiłem zaraz po zakupie było to, że kupię kolejną, lecz piracką, bo na oryginalną niestety mnie nie stać, lepszą wersję, aby pozbyć się kłopotów. Tak samo jak ja zrobiło kilkaset milionów innych ludzi. Zauważcie - zamiast wyrzucić felerny program - postanowiliśmy kupić jego kolejną odmianę! Niestety, kiedy tylko ukazał się Windows98, to prasa komputerowa aż piała
z zachwytu nad tym, ile to się błędów udało w nim umieścić. Postawiłem poczekać na kolejną wersję. Windows ME - ma więcej błędów niż Windows98, poza tym są to inne, bardziej wredne, nieznane mi jeszcze błędy, więc... poczekam na kolejną odsłonę. Prędzej pewnie doczekam się przyjaznej wersji Linux-a i zwiększenia ilości oferowanego pod niego oprogramowania niż Windows bez "niebieskich ekranów" i propozycji abym się "skontaktował ze sprzedawcą". Wiem, że istnieje Windows 2000, Windows XP ale... nie mam tyle miejsca, aby ten wątek ciągnąć dalej.
Myślicie, że ze sprzętem jest inaczej? I macie rację. Tu błędy trafiają się rzadziej. Ale nie wierzcie, że można zmodernizować komputer. Spróbujcie unowocześnić stary serwer. Jeżeli uda się wam zwiększyć w nim ilość pamięci, to i tak dobrze. Nic poza tym. A spróbujcie poddać modernizacji stary PC AT - nawet obudowa nie pasuje. Zmodernizować można tylko i wyłącznie nowy komputer! Tylko, po co?
To jednak wszystko nic w porównaniu z... człowiekiem. Najstarsi ludzie pamiętają jeszcze, że Pan Bóg stworzył ludzi na obraz i podobieństwo swoje. Gdyby program Stwórcy nie miał błędów, to dzisiaj bylibyśmy wszyscy jednakowi. Popatrzcie wokół. Każdy z nas jest inny. Rozumując logicznie trzeba dojść do wniosku, że najbardziej do Stwórcy podobni są ci, których jest najwięcej. To znaczy, że Pan Bóg jest Chińczykiem. Może i tak jest. Ale nie wszystko, co logiczne jest prawdziwe. Jednak na wszelki wypadek, warto się zacząć uczyć chińskiego.
Są jeszcze programy polityczne, programy badań naukowych, programy walki z alkoholizmem i wiele innych. Podobno polski program walki z alkoholizmem był najlepszy na świecie. Może nawet jest nadal. Taki program walki z... może powstać tylko tam, gdzie istnieje poważny problem. Problem błędów w oprogramowaniu może rozwiązać tylko producent danego oprogramowania. To jednak nie leży w jego interesie. Kiedy kupię dobry program - to nie kupię jego kolejnej wersji, kiedy kupię program wadliwy - to muszę kupić jego następną odmianę. Najwięcej korzyści przynoszą więc błędy.
Powiedzenie, że "każdy uczy się na błędach" - było, jest i zawsze będzie aktualne. Inne powiedzenie, że "za błędy trzeba płacić" - w tym wypadku, jest mocno prawdziwe.
Czyży
...


Widzisz tylko część pracy, aby zobaczyć całość, musisz się zalogować.

Nie masz jeszcze u Nas konta? Na co czekasz? ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Zapomniałeś hasła? Skorzystaj z formularza przypominającego hasło.


Czytano: 129123 , autor: majka100100 , Ocena: 3413.57

      Blip Śledzik Twitter Facebook Buzz Wykop

Inne podobne teksty do tytułu Felieton: O programach

Brak podobnych prac w bazie danych.

Losowe teksty z tej samej kategorii

Czy książki przejdą do lamusa?
Czy zgadzasz sie ze swiatem przedstawionym w Małym Księciu?
Gdy myślę "wojna"... -rozważanie.
Internet - zbliża ludzi czy niesie zagrożenie? (2)
Jeden dzień z życia optymisty i pesymisty
Milosc i śmierć.
Opis sytuacji Akcji pod Arsenałem.
Niezwykłe postacie w literaturze i moim życiu.
Rodzina (2)
Tolerancja we współczesnym świecie


Wasze komentarze

Brak komentarzy dla danej pracy.
Zmień kategorię:

Zobacz także:

Język polski
Antyk i Biblia Antyk i Biblia
Barok Barok
Biografie Biografie
Charakterystyki Charakterystyki
Gramatyka Gramatyka
Inne Inne
Konspekty Konspekty
Listy Listy
Materiały do matury Materiały do matury
Młoda polska Młoda polska
Motywy Motywy
Oświecenie Oświecenie
Plany wydarzeń Plany wydarzeń
Pozytywizm Pozytywizm
Prace przekrojowe Prace przekrojowe
Prasówki Prasówki
Prezentacje maturalne Prezentacje maturalne
Recenzje Recenzje
Renesans Renesans
Romantyzm Romantyzm
Rozprawki Rozprawki
Streszczenia Streszczenia
Średniowiecze Średniowiecze
Tematy wolne Tematy wolne
Wiersze Wiersze
Wspołczesność Wspołczesność
XX lecie XX lecie

A A A A - zmień wielkość czcionki


Oceń pracę:

Ocena pracy wynosi 3413.57.

Informacje o pracy:

⇒Dodano: 2008-12-04 21:48:13
⇒Czytano: 129123
Autor: majka100100


Dodatkowe opcje:

Drukuj stronę
ZGŁOŚ NARUSZENIE
Wyślij znajomemu
Dodaj do ULUBIONYCHDodaj komentarz:

Tytuł:

Treść: